PROSLAVA SPOMENDANA BLAŽENOG ALOJZIJA STEPINCA U SOPU

od Kristina na 17.02.2011

Spomendan blaženog  Alojzija Stepinca 10.veljače svečano je proslavljen u župi Sv. Ivana Krstitelja – Ivanja Reka , u župnoj kapeli u Sopu koja nosi njegovo ime.
Uz župnog vikara župe Sv. Ivana Krstitelja Darka Bručića Pavuka svetu misu predvodio je vlč. Branko Risek, župni vikar u župi Presvetog Srca Isusova u Karlovcu.
Uz brojne vjernike župe svetoj misi prisustvovali su i vjernici iz okolnih naselja.
U svojoj propovijedi vlč. Risek istaknuo je važnost i ulogu blaženog Alojzija Stepinca za razvoj i očuvanje crkve u Hrvatskoj, podsjetio na njegov progon i mučeništvo, nepristajanje da Katolička crkva postane instrument političkih režima te je posebno istaknuo njegov čin odbijanja prijedloga za odvajanje Katoličke crkve u Hrvatskoj od Vatikana kao bezuvjetno zalaganje za očuvanje katoličkog jedinstva.
Također je naglasio da taj njegov čin, kao i cjelokupno djelovanje trebaju biti primjer svim vjernicima za odanost Bogu kao i zalaganje za zajedništvo i jedinstvo Crkve, odnosno da blaženi Alojzije Stepinac treba svima biti uzor vjere i požrtvovnosti.

Na kraju svete mise vjernici su zajednički izmolili molitvu za proglašenje blaženog Alojzija Stepinca svetim.

Slijedeći članak: