PROSLAVA BLAGDANA BL. ALOJZIJA STEPINCA U SOPU

od Kristina na 05.02.2012

 

Blagdan bl. Alojzija Stepinca svečano je proslavljen u Sopu (župa sv. Ivana Krstitelja – Ivanja Reka) u kapeli koja nosi njegovo ime.

Kapela u Sopu  prva je u zagrebačkoj nadbiskupiji  koja je posvećena  bl. Alojziju Stepincu. Ideja o bl. Alojziju Stepincu kao zaštitniku kapele  potekla je od tadašnjeg kardinala Franje Kuharića budući da je upravo u vrijeme dovršetka izgradnje kapele kardinala  Alojzija Stepinca papa Ivan Pavao II. na  Mariji Bistrici proglasio blaženim.

Svečano misno slavlje predvodio je vlč. Tomislav Škender, župni vikar u župi sv. Vida mučenika u Brdovcu. U svojoj propovijedi naglasio je potrebu svakog vjernika, budući da smo svi odabrani od Boga, da mu služimo i širimo vjeru vodeći se primjerom bl. Alojzija Stepinca. 

Misnom slavlju prisustvovali su osim vjernika iz Sopa i vjernici iz drugih naselja koja pripadaju župi sv. Ivana Krstitelja – Hruščica, Otok Svibovski i Ivanja Reka. 

Fotografije s proslave blagdana možete pogledati u galeriji

Prethodni članak:

Slijedeći članak: