PROSLAVA SVETKOVINE ROĐENJA SV. IVANA KRSTITELJA

od Kristina na 25.06.2015

Župa sv. Ivana Krstitelja – Ivanja Reka proslavila je u srijedu 24. lipnja svetkovinu rođenja svog nebeskog zaštitnika.

Svečano misno slavlje u 18 sati,u zajedništvu sa svećenicima Resničkog dekanata i gostima predslavio je fra Branko Lipša, OFMCap, župnik župe sv. Mihaela  arkanđela i dekan Remetskog dekanata.

Tijekom dana župnu crkvu u Ivanjoj Reki pohodili su brojni hodočasnici iz svih dijelova Grada Zagreba i okolice, štovatelji sv. Ivana Krstitelja.

Za župnu svetkovinu župljani su se duhovno pripremali trodnevnicom. Prvog dana trodnevnice sv. misu tijekom koje je kršteno peto dijete obitelji Pandža predslavio je pomoćni zagrebački biskup mons. Mijo Gorski,a preostala dva dana s obzirom na godinu posvećenog života koju je proglasio papa Franjo, redovnici-fra Željko Janjić OFM, župnik župe Kozari Bok, te o. Marko Bijelić OP, upravitelj župe Pešćenica.

Dan prije župne svetkovine proslavljena je i druga godišnjica posvete župne crkve koju je 23. lipnja 2013. posvetio nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić.

Tijekom trodnevnice misna slavlja animirali su dječju zbor župe sv. Ivana Krstitelja,filijalni župni zbor kapele u Sopu, te župni zbor susjedne župe sv. Ivana Pavla II., pape – Jelkovec, a na samu svetkovinu župni mješoviti zbor.

Proslava svetkovine završena je svečanim ophodom oko kipa sv. Ivana Krstitelja, te domjenkom za sve župljane i hodočasnike.

Prethodni članak:

Slijedeći članak: